Fotbálek je skvělá zábava pro malé i velké

Určitě si také pamatujete ze svých školních a dospívajících let památné bitvy s kamarády u stolního fotbalu. Ten byl a možná ještě je součástí každého sportbaru, nebo hospůdky.

Možná vám fotbálek šel skvěle, možná jste většinu partií vyhrávali, ale šlo hlavně o zábavu. Podívejte se na skvělé triky, kterými poráží své soupeře světový šampión Robert Atha.

Rob je živoucí legendou mezi hráči stolního fotbalu. Pochází z Velké Británie, která je proslulá "hospodskými" sporty. Vždyť jeho krajany jsou i nejlepší světoví šipkaři. 

Rob Atha - světový šampión

Rob je aktuálně světovou jedničkou a fotbálek má v krvi a v rodině, jeho otec Boris býval předsedou asociace BFA, která fotbalisty sdružuje. 

O tom, že je fotbálek zábavou pro malé i velké, vás přesvědčí právě Rob, který svůj první velký turnaj vyhrál už ve 13 letech (v Earl Haig) a nyní, kdy je mu již 30, je stále světovým šampiónem. A mimochodem, ve Velké Británii jsou hráči fotbálku velmi populární, sám Atha se objevil v řadě sledovaných pořadů na BBC.

Slavným se stal vlastně už ve svých 13 letech díky vítězství na turnaji, když porazil řadu dospělých. A ve sportovních kruzích se mu začalo přezdívat "Wonderkid", Zázračné dítě. A hned ho čekala pozvání do televizních show, kde ukazoval své výjimečné schopnosti za fotbálkovým stolem.

Světový titul získal v roce 2009 ve dvojici s krajanem Joe Hamiltonem a další vítězství mu vynesla i zajímavé sponzorské smlouvy např. s Red Bullem, nebo pivovarem Heineken, který také sponzoruje jeho video vystoupení na Youtube. 

A kolik let už baví fotbálek vás?