Jak se daří Čechům ve stolním fotbálku?

Stolní fotbal, kterému se také na Moravě říká kalčo, v ČR zastřešuje Česká foosbalová organizace, která je dnes členem Mezinárodní fotbálkové asociace (ITSF). Vznikla v roce 1998 a hned další rok uspořádala 1. mistrovství ČR.

V tuzemsku se hraje Česká foosballová liga (ČFO) na vlastních stolech Rosengart. Oblíbený je v Česku také stůl Garlando. Hraje se také Český pohár, jehož sezóna právě koncem června skončila.

Nejlepší Češi

V Českém poháru se letos nejvíce dařilo Martinu Doušovi z družstva Krutý Krůty Crew. Druhý skončil Ladislav Křepela z týmu Rosengart a na bronzové pozici Jan Kovařík z Batyskafu. 

Douša byl nejlepší i v hodnocení "jedniček", třetí byl Křepela a na druhé místo se vtěstnal Arnold Barcic z Hradecký foosball.

Martin Douša je mezi světovou špičkou

Česká jednička Martin Douša (28 let) patří mezi deset nejlepší foosbalistů na světě! V aktuálním žebříčku jedniček mu patří 9. místo. Na první pozici je dvaatřicetiletý  Američan Tony Spredeman.

Češi patří mezi fotbálkové velmoci. V letošním pořadí národů jim patří osmá příčka, vedou Američané před Němci, třetí Francie již ztrácí více bodů. V první desítce jsou i Slováci a v žebříčku je 49 zemí včetně exotického Kuvajtu, Peru, nebo Filipín. Fotbálek se na solidní úrovni hraje po celém světě!

A co ženy?

I Češky jsou ve světovém žebříčku vidět. Nejlepší z nich, třicetiletá Šárka Holomoucká, je na 11. pozici v jedničkách a ve dvojicích ji patří dokonce třetí místo s Ivanou Frančíkovou. 

Především díky jim jsou Češky v pořadí národů na šestém místě z 34 zemí.

A jak hraje fotbálek český mistr?