Tajné tipy na hraní stolního fotbalu

Nezdá se to, ale špičkové hraní fotbálku je docela věda. Základním pravidlem je být rychlejší než soupeř. Musíte mít skvělé reakce a pružné, rychlé zápěstí. Reakce se dají trénovat např. hraním her na počítači, nebo hrami s míčem. Pohyblivost zápěstí nacvičíte s gumovým míčkem, nebo různými posilovacími pomůckami.

Tipy pro vlastní hru

To bychom měli přípravu. A jak trénovat za stolem? Vyhrává ten rychlejší a útočnější:

  • proto se snažte útočit, ovládnout střed hřiště
  • obránce by měl umět i přihrávat a samozřejmě ve vhodnou chvíli zaútočit
  • využijte slabiny protihráčů
  • hrajte proti lepším hráčům, jedině tak se zlepšíte
  • hrajte fair
  • pokud chcete být nejlepší, tak trénujte - pořiďte si malý stolní fotbálek domů a hrajte co nejčastěji! Profi hráči trénují denně čtyři až pět hodin. Mít fotbálek doma je nutnost!

Nejoblíbenější triky stolního fotbalu

Tři jsou nejoblíbenější. Nejznámější je stahovačka, neboli pull shot. Je to klička, při které má hráč míček na boku panáčka a posunutím obchází bránící panáčky protihráče.

Druhou je pin shot (česky pincek), což je střela z hrany dlaní, a poslední Snake neboli Monkey shot (druh střely hranou panáčka, při kterém hráč drží madlo jako opice). Při tomto triku si míček nastavíte nastavíte na hranu panáčka a madlo nedržíte dlaní, ale vnitřní stranou zápěstí.

Když to shrneme, tak stolní fotbal na vysoké úrovní je o perfektním rozvoji motorických dovedností, o rychlosti a precizních reflexech. 
Při fotbálku se ale rozvíjí i mentální schopnosti: čtení spoluhráče (předvídavost), učení se pohybům spoluhráče a následně vlastní kreativní taktika, zvládání psychického tlaku, souhra se spoluhráčem.

Stolní fotbal pro rekreační využití

Pro domácí fotbálek se hodí stůl inSPORTline Messer, který vás potěší příznivou cenou a velmi dobrou kvalitou. Základem je stabilní a odolná konstrukce z MDF materiálů (z tohoto materiálu se vyrábí i stoly na stolní tenis). Povrch je se zvýšenou odolností proti opotřebení a společně se systémem vyrovnání nerovností podlahy zaručuje dlouhou a ničím nekaženou hru. Ke stolu jsou přibaleny 2 míče, samozřejmostí jsou počitadla.